LG 38” 38WP85C-W QHD+ IPS 60Hz 5ms UltraWide Curved Monitor With HDR USB Type-C™
غير متوفر في المخزون
262 د.ك
Key Features
  • Brand : LG
  • Size : 38″
  • Resolution : 2K
  • Display Panel : IPS
  • Response Time : 5ms
  • Refresh Rate : 60Hz
  • Curvature Type : Curved
  • Connectivity : USB Type C & Standard Ports
  • وقت التسليم المقدر 14-30 يومًا
  • ضمان لمدة 18 شهرًا في مركز الضمان الأصلي.
  • محتويات العلبة: كابل الشحن والمنتج
رمز المنتج:NS011182
تفاصيل المنتج
Model NoLG 38-inch UltraWide Curved Monitor – 38WP85C-W
Part No38WP85C-W
Size37.5″
Curvature TypeCurved
Panel TypeIPS
ResolutionQHD+ (3840 x 1600)
Response Time5ms (GtG at Faster)
Refresh Rate60Hz
Pixel Pitch0.2291 x 0.2291 mm
HDR CompatibilityYes
Brightness300cd (typ) / 240cd (Min)
Aspect Ratio 21:9
Contrast Ratio700:1 (Min.), 1000:1 (Typ.)
Display Colors107
Color GamutDCI-P3 95% (CIE1976)
Viewing Angle178˚(R/L), 178˚(U/D)
SOUNDSpeaker : Yes
Speaker Output (unit) : 10W
Rich Bass : Yes
Special FeaturesAdaptive Sync : AMD FreeSync™
Auto Brightness
Black Stabilizer®
Color Calibrated
Color Weakness Mode
Curved
Dual Controller
Dynamic Action Sync®
Flicker Safe
HDR (High Dynamic Range)
HDR Effect
OnScreen Control (OSC)
PBP (Picture by Picture)
Reader Mode
Smart Energy Saving
Super Resolution+
I/O Ports2 x HDMI Output
1 x DisplayPort 1.3 Output
1 x USB Type-C (USB 3.1 / USB 3.2 Gen 1) Input/Output
2 x USB Type-A (USB 3.1 / USB 3.2 Gen 2) Input/Output
1 x 3.5 mm Output
POWERDC Off (Max) : Less than 0.3W
Input : 100-240 Vac, 50/60 Hz
Power Consumption (Max.) : 160 W
Power Consumption (Typ.) : 48 W
Power Save/Sleep Mode (Max) : Less than 0.3W
Type : External Power
Mechanical DesignDisplay Position Adjustments : Tilt
Wall-Mount (Size mm)100 x 100 mm